Kurumsal Kimlik Oluşturma

Kurumsal KimlikKurumsal Kimlik
Kurumsal kimlik, bir firmanın sektörel varlığını oluşturma, güçlendirme ve rakiplerinden ön planda olmasını sağlayan en önemli tanıtım aracıdır. Kurumsal kimlik çalışması, bir firmanın öncelikle markalaşmasını ve daha sonra kurumsal kimliği ile en kısa yoldan hedef kitlesine ulaşmasını hedefler. Özenle hazırlanmış kurumsal kimlik çalışması, markanıza değer katar, sizi farklı kılar.
Şirketler, kurumsal kimlikleriyle bir yandan kendi tanıtımlarını yaparken, diğer yandan da hedef kitleleri üzerinde etkili olurlar.
Kurumsal kimlik oluşturma safhasının başarılı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için çok iyi analiz ve gözlemler yapmak şarttır.

Kurumsal Kimlik nelerden oluşur?
Kurumsal kimlik çalışması içerisinde şu taslaklar bulunmaktadır.
- Kartvizit taslağı
- Takvim taslağı
- CD taslağı
- E-posta taslağı
- Anketli zarf taslağı
- Anketli kağıt taslağı
- Bülten / duyuru / ilan taslağı
- Faks taslağı
- Rapor taslağı
- Fatura / irsaliye taslağı
- Not defteri taslağı
Taslaklardaki görüntü, logo v.b. objeler portal tasarımında kullanılan objelerden oluşur ve kaynak kodları (source'ları) ile birlikte birer görsel öğe olarak hazırlanarak ve CD içerisinde teslim edilir.

Kurumsal Kimlik Firmaya Ne Sağlar?
İstenilen etkide bir pazarlama iletişimi için birçok yaratıcı strateji geliştirilebilir. Tanıtıma yönelik stratejinizi belirlerken unutmamanız gereken bir diğer önemli konu da, pazarlama iletişiminin bir bütün olarak ele alınması gerektiğidir. Yani, pazarlama iletişimi için sadece tek bir mecrayı kullanmak, insanların şirketi doğru tanımasını engelleyecektir. Bu aşamada ele alınacak bir kurumsal kimlik çalışması, müşteri tercihlerini direk etkileyebilme becerisini sağlayacaktır. Kurumsal kimlik çalışması, marka yaratma sürecinin ilk ve en önemli adımlarından biridir.

Kurumsal Kimlik Oluşturmak İçin Bizimle İletişime Geçin.